Główna > Blog

Współczynnik przenikania U w bramach rolowanych Polfendo.

Współczynnik przenikania U w bramach rolowanych Polfendo.

Przy wyborze bramy często klienci pytają o pytają o izolację cieplną. Nie powinno to nikogo dziwić, wszak żyjemy w czasach coraz bardziej rosnącej popularności energooszczędnych domów.

Każdy przy wyborze bramy zwraca uwagę na to, by uniknąć strat ciepła, gdyż pozwoli to obniżyć wysokość rachunków za ogrzewanie. Zatem czym jest współczynnik przenikania ciepła U? Wyznacza on ilość energii (wyrażoną w watach), jaka przenika przez przegrodę (okna i drzwi, bramę ściany, itp), w odniesieniu do powierzchni tejże przegrody i różnicy temperatur z obu jej stron. Jednostką współczynnika przenikania ciepła jest W/(m²·K). Mówiąc prościej: im mniejszy jest współczynnik U, tym mniejsze są straty ciepła, a dana przegroda jest lepszym izolatorem*. Zatem nasuwa się pytanie: jaki poziom izolacji powinna zawierać brama garażowa? Do tego zobowiązują nas aktualne przepisy budowlane, czyli maksymalne U dla bram wynosi 1,5 W/(m2·K). Jednak pamiętajmy, że wymagania dotyczące oszczędzania energii ciągle rosną i już w 20121 r współczynnik U będzie wynosił 1,3 W/(m2·K).

Deklarację izolacji cieplnej bram Polfendo Guard i Intense znajdziecie na: http://www.polfendo.com/dokumentacja/certyfikaty-i-pozostale

 

pozdrawiamy Rodzina Polfendo

 

*źródło: www.muratorplus.pl