Główna > Blog

Nowoczesna lakiernia proszkowa Polfendo, od teraz 210 kolorów dostępnych od ręki!

Nowoczesna lakiernia proszkowa Polfendo, od teraz 210 kolorów dostępnych od ręki!

Wielokrotnie pojawiają się pytania o rolowane bramy w niestandardowych kolorach RAL. Do tej pory jedynie brama Factory pozwalała na wybór dowolnej kolorystyki, jednak jest ona stosunkowo droga i nie jest przeznaczona do zastosowań domowych.

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom znaleźliśmy rozwiązanie na to, by każda brama w dowolnym kolorze RAL mogła być wyprodukowana w tydzień, a do tego w świetnej cenie. Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowoczesnej, zaawansowanej lakierni proszkowej Finlak z piecem o długości 8 metrów. Wykwalifikowani, dyplomowani lakiernicy oraz innowacyjne procesy chemiczne pozwalają na malowanie profili bramowych na wybrany kolor. Wykorzystajcie tą przewagę u klienta. Oczywiście z przyjemnością wykonamy dla Was usługi malowania dowolnego materiału o długości max 8 m. Potrzebujecie więcej informacji? Zapraszam, na wszystkie pytania chętnie odpowiem, tel 501 006 626, mail: a.platek@polfendo.com Korzystając z krótkiej przerwy załogi postanowiłam zadać im kilka pytań,by jak najlepiej przybliżyć Wam temat lakierowania.

Paweł ( główny technolog procesów lakierniczych), ile czasu zajmuje malowanie profili, jak to wygląda od strony technicznej? Bierzecie profil i malujecie, no wiesz tak jak kobieta lakierem maluje paznokcie?:)

Paweł: nie Aniu, to byłoby za proste i wtedy musiałabyś co 10 minut sprzedawać bramę byśmy mieli co robić;) Proces malowania jest złożony. Najpierw poddaje się materiał obróbce: lamele są szlifowane a następnie trawione chemicznie w wodzie z odpowiednią chemią. Służy to lepszej przyczepności farby która jest odporna i nie ściera się podczas użytkowania bramy. Później następuje osuszanie i dopiero malowanie. Następnie pokryte farbą elementy są nagrzewane do temperatury 140-200°C, w rezultacie czego proszek ulega stopieniu i polimeryzacji Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

 

Ile trwa cały proces malowania?

Paweł: wszystko zależy od wielkości elementu, samo nakładanie proszku czasem kilka minut, a czasem nawet do godziny natomiast cały cykl trwa około dwóch godzin.

 

A co z profilami wypełnionymi pianką? Czy je również można pomalować na dowolny kolor?

Paweł: Oczywiście, to żaden problem. Nasza lakiernia specjalizuje się w malowaniu aluminium, stosujemy specjalistyczną chemię oraz farby z najwyższej półki. Tutaj słowa uznania dla firmy Homel za ekspresowe dostawy każdego koloru.

 

Powiedziałeś że lamele się nagrzewa, rozumiem że jest do tego specjalny piec?

Paweł: Tak, dysponujemy 8 metrowym nowoczesnym piecem który jest w stanie osiągnąć temperaturę powyżej 200 °C. Lamela zazwyczaj spędza w nim około 15 minut. Do malowania profili z pianką stosujemy farby niskotemperaturowe, co pozwala obniżyć temperaturę do 160 stopni.

 

Czy naprawdę pomalujecie bramę na dowolny kolor? Z jakich materiałów korzystacie?

Paweł: malujemy proszkami najlepszych firm Axalta i Kabe, nasz magazyn sukcesywnie zapełniamy nowymi kolorami, docelowo na stanie będziemy posiadali 160 najpopularniejszych kolorów.

 

Paweł bardzo dziękuję za rozmowę i wracaj do malowania, klienci czekają na różową i czarną bramę :)

Paweł: dziękuję i zapraszam do odwiedzenia naszej lakierni.

 

Zatem jak widzicie Polfendo = kolorowo :) Zielona, pomarańczowa, a może różowa?

O jakim kolorze marzy Twój klient?

 

pozdrawiamy Rodzina Polfendo